تصفیه هوا توسط گیاهان آپارتمانی

گیاهان خانگی و تصفیه هوا
مطابق گزارش نشریه معتبر وال استریت ژورنال ،اعلام نتایج بدست آمده کار گروهی از محققان و دانشمندان بیانگر این واقعیت است که گیاهان قادر به کاهش ذرات معلق خطرناک و حذف آلاینده های تهدید آمیزی مانند :بنزن و فرم آلدئید موجود در هوا می با شند .منشا اصلی انتشار این آلاینده ها در فضای داخلی دود سیگار ،حلال های مورد استفاده در جلاء و فرآوری مبلمان ودیگر محصولات چوبی (فرم آلدئید) ومواد تشکیل دهنده برخی مصالح ساختمانی نا مرغوب (مانند آزبست )و رنگ های غیر استاندارد ساختمانی مثل (قلع وسرب)بوده و البته عوامل دیگری نیز می باشند .
از دیگر مقالات در این مورد می توان به خلاصه ای از گزارش اخیر دیلی میل چاپ لندن اشاره کرد :
گیاهان گلدانی در اتاق های ادارات تا حد زیادی از افسردگی ،استرس و خمودگی کارمندان جلوگیری می کنند و بنابر نظر سنجی ها وجود گیاهان از خشکی گلو و بینی کاسته و سر درد و سرفه را نیز به میزان قابل توجه مداوا می کند ،از دیگر مزایای نگهداری گیاهان آپارتمانی حفظ رطوبت و طراوت پوست در افراد حاضر در محیط می باشد.
به گفته خانم تینا برنیگز لیمارک از کار شناسان گیاهی ،بیشترین اکسیژن توسط گیاهان انبوه و پر برگ با سطح برگ های وسیع تولید می شود و گیاهان برگ داربر گیاهان گل دار در این مورد برتری دارند .
در پایان به معرفی چند گیاه با خصوصیات ویژه هر کدام می پردازیم .خوشبختانه تمامی این گیاهان در کشور ما پرورش یافته و به فروش می رسند :برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت زیر مراجعه فرمایید.

www.easywaystogogreen.com