neotec

انسان روزانه 22000 بار نفس می کشد

سایت جدید چرمه شیز

از خانوادهء خود در مقابل خطرات آلودگی هوا محفاظت کنیم

خطر آلودگی هوا در محیط های بسته

بر خلاف تصورات رایج بیشتر مردم خطرات ناشی از آلاینده ها در مکانهای بسته بیشتر از محیط های باز است مقاله ای که ملاحظه می فرمائید حاصل تحقیقات و مطالعات آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا (ای.پی.ای.)* و هیئت مشاوره ء علمی آن در سالهای اخیر در زمینه ء تآثیر آلودگی هوا بر انسان است و بیانگر این حقیقت است که میزان آلودگی هوا در مکانهای سرپوشیده می تواند 2 تا5 برابر یا حتی تا 100 برابر بیشتر ازمیزان مشابه در محیط خارج باشد.

family2اهمیت این موضوع خطر آلودگی هوا در فضای بسته را به یکی از پنج عامل اصلی تهدید سلامت بشر مبدل ساخته است . عوامل افزایش آلودگی هوا را در چند دههء اخیر می توان با تراکم و نزدیکی بیش از حد ساختمانها، عدم تهویهء مناسب هوا به منظور جلوگیری از اسراف انرژی ، استفاده از مواد مصنوعی و شیمیایی در ساختمان ، مبلمان و وسایل شخصی همینطور استفاده از حشره کش ها، مواد شوینده، تمیز کننده و ضد عفونی کننده دانست.

جلوگیری از گسترش مضرات ناشی از آلودگی هوا در منازل ، مدارس ، مهد کودک ها و محل بازی کودکان بدون کمک تمامی افراد جامعه و همکاری بخش خصوصی و سازمانهای دولتی ذیربط امکان ناپذیراست.

43% کودکان از سنین دو ماهگی تا یازده سالگی در خانه ای که در آن حداقل یک فرد سیگاری است زندگی می کنند و ناخواسته آلاینده های زیادی را تنفس می کنند

دود ناشی از سوختن سیگار مخلوطی از 4000 نوع مادهء شیمیایی زیان آوربوده که مونو اکسید کربن، نیکوتین، فرمالدئید ، هیدروژن و سیانید هیدروژن از آن جمله هستند . این مواد از عوامل ایجاد سرطان و بیماری های دستگاه تنفسی انسان هستند.

علائم برونشیت ، ذات الریه، عفونت دستگاه تنفسی، گوش درد (عفونت گوش) و آسم در کودکانی که در معرض دود قرار دارند بیشتر از دیگر کودکان دیده می شود. تعدد عفونت مستقیمآ به مقدار دود موجود در منزل بستگی دارد. کودکانی که هردو ی والدین آنها سیگاری هستند بیشتر از کودکانی که یکی از والدین آنها سیگاری هستند به عفونت های ریوی مبتلا می شوند.

کمترین علائم عفونت های ریوی در کودکانی مشاهده میشود که والدین آنها سیگاری نیستند. سیگار کشیدن مادران در دورهء حاملگی خطر سندرم مرگ ناگهانی کودک را افزایش می دهد.

(ای.پی .ای) تخمین می زند که بین 150.000 تا 300.000 مورد عفونت ریه ، مثل برونشیت و ذات الریه ، که سالیانه در بین کودکان تا 18 ماه رخ می دهد به میزان دود سیگارموجود در محیط آنها بستگی دارد. از میان آنها 7.500 الی 15.000 نفر راهی بیمارستانها می شوند. قرار گرفتن در معرض دود سیگار می تواند شرایط بد 200.000 تا 1.000.000 کودک آسمی را تشدید کند. محققان ی. پی . ای به این نتیجه دست یافته اند که دود سیگار مایع گوش میانی را افزایش می دهد، و یکی از عوامل ایجاد بیماری مزمن گوش میانی که در اکثر موارد به جراحی در بیمارستان ختم می شود دود سیگار است.

اولين قدم ها را در جهت حفظ خانوادهء خود در مقابل خطر نامرئي آلودگي هوا برداريد. آلاينده هاي هوا به آرامي بدون رنگ و بدون بو ( گازهاي سمي از قبيل مونو اكسيد كربن) در خانه و محل كار شما انباشته مي شوند و باعث ايجاد بيماريهاي جدي يا حتي مرگ مي شود.

از انواع بيماريهايي(Chronic Obstructive Pulmonary Disease(COPD)) بيماري مزمن انسداد ريه است كه باعث  تنگي نفس ، حساسيت ، برونشيت مزمن و در بعضي موارد آسم می گردد. اين بيماري فراگير علت اصلي مرگ ، بيماري و ناتواني در دنيا است.

در سال 2000 ، اين بيماري در آمريكاي شمالي ، 119.000نفر كشته، 726.000 نفر بستري در بيمارستانها و 1.5 ميليون نفر را راهي سالنهاي اورژانس كرد. 8 ميليون بيمارديگري كه در همين سال در بيمارستانها بستري شدند نيز به دليل بيماريهايي بوده كه به بيماري مزمن انسداد ريه مربوط مي شده است .

دليل اصلي اين بيماري كشيدن سيگار ، تنفس دود سيگار ديگران ، وجود هواي آلوده و آغشته به گازهاي سمي در منازل و محل كار ، عوامل ژنتيكي و عوامل ايجاد عفونت درسيستم تنفسي است. گفته مي شود كه در كشورهاي در حال پيشرفت، كيفيت پائين هواي داخلي نقش بسيار مهمي در خطر ابتلاي به اين بيماري و پيشرفت آن را بازي مي كند.

آمار نشان مي دهد كه در آمريكاي شمالي شمار خانمهاي مبتلا به اين بيماري از آقايان بيشتر است.

راه نجات ازمبتلا شدن و يا جلو گيري از پيشرفت اين بيماري دور بودن از دود سيگار، آلودگي هوا در منزل و محل كار و عوامل ايجاد عفونت در سيستم تنفسي و تنفس هواي سالم و تميز است.

زندگي در هواي آلوده كلان شهرها اجباري است پس بيائيم با استفاده از دستگاههاي تصفيهء هواي نئو تك حداقل محيط پيرامون خود را پاكيزه نگهداريم.

تماس با چرمه شیز

تلفن : 88613903(5 خط) -88055727-88055728-021.88797743

فکس : 021.88883147

نمایشگاه مرکزی محصولات نئوتک ( Neotec ):
تهران - ميدان ونک - خيابان ملاصدرا - ابتداي کردستان شمالي - نبش خيابان زاينده رود غربي - پلاک 37 - طبقه دوم - واحد 2 - شرکت چرمه شيز