neotec

انسان روزانه 22000 بار نفس می کشد

سایت جدید چرمه شیز

خطر ابتلا به آسم را در کودکان به حداقل برسانیم

baby-floor-kitten

این مطالعه جدید به بررسی چگونگی تاثیر مواد آلرژی زا در خانه و ریسک ابتلای کودکان به آسم در رابطه با این مواد می‌پردازد. استفاده از سرنخ‌های بدست آمده از این نتایج برای کمک به جلوگیری ازشروع و گسترش آسم در بچه ها قبل از جدی شدن بیماری تعیین کننده می باشند. بیش از شش میلیون بچه در آمریکا مبتلا به آسم هستند. آسم راه های تنفسی منتهی به ریه را متورم و رنجور کرده و با تنگ کردن مسیرهای تنفسی باعث دشواری و صدادار شدن تنفس که منجر به گرفتگی سینه و نفس تنگی می‌شود.

گرد و غبار حاوی موادی است که می توانند باعث شروع حملات آسم شوند، مثل کپک و شوره ی جدا شده از پوست حیوانات، مایت و تخم های پخش شده آن در محل، از بین بردن و کاهش این محرک ها می تواند منجر به کاهش ابتلا به آسم شود.

اما مطالعات فوق پیشنهاد می کند که با قرار دادن بچه ها در کنار حیوانات خانگی در مراحل اولیه زندگی ممکن است از ابتلای آنها به آسم در آینده جلوگیری و محافظت کنیم. در تعیین نکته اصلی چگونگی تأثیر این مواد بر شروع ابتلا به آسم در منازل، بنیاد تحقیقات انجمن ملی سلامت(NIH) از سال ۲۰۰۵ مطالعاتی را بر روی نوزادان تازه متولد شده صورت داده و به این نتیجه رسید که اگر یکی از والدین سابقه آسم و آلرژی را داشته باشند امکان ابتلا به بیماری در نوزادان افزایش می یابد و باید مراقبت کامل به عمل آورد.

جمع آوری نمونه گرد و غبار از خانه های کودکان در مدت 3 سال اول زندگی و تجزیه میزان مواد آلرژی زایی که باعث شروع بیماری آسم می‌شوند نکات مشترکی را نشان می دهد. از هر 3 کودک شرکت کننده در این تحقیق یک کودک تا سن ۷ سالگی علائم آسم را بروز می‌دهد. میزان بیشتر بقایای ناشی از بودن سوسک، موش و گربه در نمونه‌های گرد و خاک محل با ریسک کمتر داشتن آسم مربوط می باشد.

محققین با ادامه کار خود قصد در شناساندن عوامل شروع آسم را با هدف کاهش خطر آن دنبال می کنند تا استراتژی خاصی برای جلوگیری از آن اتخاذ شود. این ها گفته های سرپرست گروه مطالعات دکتر جیمز ای جرن از دانشگاه ویسکانسین بوده که مطالعه گردید.

درباره ما

windows-70pxدستگاههای تصفیه هوا و توليد اکسيژن نئوتک حاصل جديدترين فن آوري در زمينه ايجاد هواي پاک است . آنها قابل حمل و استفاده در اتاق و ماشين بوده و در پاک و تازه نگه داشتن هوا و رفع بوي نيکوتين سيگار و ساير آلودگيهاي هوا موثر هستند .

نياز به هواي تميز و پاک از جمله ضروريات زندگي است که امروزه با توجه به آلودگيهاي زياد کمتر کسي ميتواند از آن بهره مند گردد ، شما مي توانيد با بکارگيري دستگاه تصفيه هوا در هر مکاني که هستيد همواره هواي تميز کوهستان را تنفس نماييد.

شركت چرمه شيز فعالیت خود را از سال 1381آغاز نموده و پس از تحقيقات بسيار و همكاري با نمايشگاههاي متعدد بين المللي دستگاههاي تصفيهء هواي نئوتك را در مدلهاي مختلف و براي استفاده در اماكن متفاوت با جديد ترين تكنولوژي و متناسب با آلودگي  هواي ایران انتخاب نموده و اولين شركت ارائه دهندهء  دستگاههاي تصفيه ء هواي نئوتك با تكنولوژيهاي مختلف براي از بين بردن  غبار،  بوهاي نامطبوع و تصفيه ء  آلودگيهاي متفاوت (آلاينده ها ، گازهاي سمي ، عوامل آلرژي زا،ويروس ها ، باكتريها و كليه ء ميكروارگانيزم ها و......)همگام با تكنولوژي روز دنيا  در خدمت شهروندان قرار داده است. این شرکت توانائی انجام پروژه های تصفیه هوا را نیز داراست .

این دستگاه ها دارای استاندارد های بین المللی  SGS - WHO- ISO9001  نيز هستند.

گارانتی دوازده ماهه، سرویس وبالاترین سطح  خدمات بعد از فروش جزو ارکان اصلی کار این شرکت است.

چگونه یک دستگاه تصفیه هوا بسازیم؟

دستگاه تصفیه هوادر روزهای آلوده همه ما نیاز به استشمام هوای پاک داریم که این  کار فقط با تهیه دستگاه تصفیه هوا میسر خواهد بود .چرا که تنفس هوای آلوده در بیماران باعث تشدید بیماری شده و افراد سالم نیز با گذشت زمان درصدی از سلامتی خود را با تنفس آلاینده‌های هوا از دست می‌دهند که شاید در ابتدا محسوس نباشد ولی قطعاً با رسیدن به سنین بالاتر تاثیر منفی خود را نشان می دهد. همانطور که  می دانیم دستگاه های تصفیه هوا به صورت آماده در بازار به فروش می‌رسند که با رعایت استانداردهای تعیین شده، در ابعاد و با امکانات مختلف و قیمت های متفاوت و برخی بسیار گران عرضه می شوند. در اینجا به شما آموزش داده می شود که چگونه خود ما می‌توانیم یک دستگاه کارآمد بسازیم که از عهده آزمایش شمارش دقیق میزان آلاینده ها از خروجی فیلتر هوا به داخل فضای خانه به وسیله دستگاه اندازگیری آلودگی هوا موفق بیرون بیاید.

برای ساختن یک دستگاه تصفیه هوا ارزان قیمت و اصولی با بازدهی هوای پاک در فضای شما به وسایل زیر نیاز دارید:

یک فن مکنده و یک فیلتر هپا با گرید H13 ،در صورتی که عوامل آلاینده منتشر شده در هوای محیط گاز و یا دود و بو هستند می توانیم از یک فیلتر کربن اکتیو نیز استفاده کنید، سپس یک چارچوب هم اندازه با ابعاد فیلتر که می‌تواند مقطعی از یک کانال کولر و یا از جنس مقوای فشرده شده باشد تهیه کنید. مراحل کلی ساخت به طور خلاصه به شرح زیر می باشد:

ابتدا فن را در یک طرفه فریم آماده شده ثابت و نصب می کنیم به طوری که هوای داخل کانال فقط از خروجی فن مکش شود، برای اطمینان می توانیم از درزگیر پنجره برای جلوگیری از عبور هوا از اطراف فن و فیلتر استفاده کنیم .در طرف مقابل فن فیلترها را قرار داده و ثابت می کنیم به نحوی که هوا از فیلتر مکش شود و از طرف دیگر وارد محیط شود. دستگاه ساخته شده کاملا کار می کند و با مشاهده لینک زیر آموزش ساخت ساده دستگاه تصفیه هوا توسط دکتر ترل مدیر مرکز سینوس دانشگاه میشیگان در یک فیلم آموزش داده می شود.

http://med.umich.edu

دستگاه تصفیه هوا چگونه کار می کند ؟

آمریکایی ها سالانه به طور تقریبی ۲۵۰ میلیون دلار برای تامین و تصفیه هوای منازل خود هزینه می‌کنند . بر این رقم، خرید افرادی که از بیماری های آسم و آلرژی رنج می‌برند را نیز می‌توان اضافه کرد. آزمایشات و مطالعات محققین نشان می‌دهد که  برخی از  دستگاه ها نه تنها مطلقاً موثر نیستند گاهی اوقات ممکن است باعث صدماتی نیز بشوند و صرفاً گران بودن قیمت دستگاه ملاک مناسبی برای خرید آن نمی باشد.

 ایده تصفیه هوا چه منشائی دارد ؟

بدون شک ایده ی تصفیه هوا منشاء اثرات مثبتی در زمینه های مختلف بخصوص سلامت گردیده است. هوای داخل فضاهای بسته و منازل  عموماً کثیف تر از هوای بیرون است، چرا که خانه ها می توانند خود منبعی برای آلودگی هوا باشند. رطوبت هوا نقش تعیین کننده ای در تولید مثل و انتشار مولد(Mold) و اسپورهای آن داشته که از عوامل اصلی آلرژی و بیماری‌های تنفسی می باشد.

چه سیستم کاربردی در دستگاه تصفیه هوا به کار رفته است ؟

سیستم های گرمایشی و خنک کننده باعث حرکت و تعلیق ذرات معلق و باکتری ها در هوای منازل می‌شوند. پرز، موی ریز و پوست مرده حیوانات خانگی، دود ناشی از دخانیات و گازهای سمی متصاعد شده از رنگ های موجود در وسایل چوبی جلا خورده در خانه ها و عوامل آلرژن مانند گرد و غبار و گرده گل و دود ماشین ها که همه از در و پنجره وارد منازل می‌شوند نیاز به تهیه دستگاه تصفیه هوا را توجیه می‌کند.

با توجه به اهمیت سرویس و تعویض به موقع فیلتر ها باید دستگاه‌های خریداری نمود که دارای پشتیبانی از شرکت تامین کننده خدمات پس از فروش معتبر و قیمت مناسب برای تعویض فیلترها باشد.

نتیجه میگیریم که :

نتیجه نهایی نشانگر این است که هوای فضاهای داخلی بسته به علت تجمع و تمرکز آلاینده‌ها به نسبت ۵ برابر و بنا به تحقیقات دیگری تا ۲۰ برابر غلظت در هوای باز بیرون می باشد. خطرات آلودگی هوا در فضاهای بسته تهدید بیشتری را متوجه بچه ها و افراد سالمند و دارای بیماری‌های قلبی و تنفسی کرده که دستگاه تصفیه هوا با حذف آلاینده ها کمک موثری در پیشگیری از بیماری‌ها به عمل آورده و هوایی پاکی را برای تنفس شما مهیا می‌کنند.

ترجمه از سایت

www.Howstuffworks.com 

صفحه 1 از 5

تماس با چرمه شیز

تلفن : 88613903(5 خط) -88055727-88055728-021.88797743

فکس : 021.88883147

نمایشگاه مرکزی محصولات نئوتک ( Neotec ):
تهران - ميدان ونک - خيابان ملاصدرا - ابتداي کردستان شمالي - نبش خيابان زاينده رود غربي - پلاک 37 - طبقه دوم - واحد 2 - شرکت چرمه شيز