neotec

انسان روزانه 22000 بار نفس می کشد

سایت جدید چرمه شیز

خطرات کار و زندگی در نزدیکی جاده ها و بزرگراه ها

بررسی و نگاه جامع محققان به زندگی و کارکردن در مجاورت منابع اصلی انتشار آلودگی هوا، نشان می دهد که ساکنان اطراف منابع آلودگی هوا در معرض اثرات خطرناک بیشتری بر سلامتی شان هستند. کسانی که در نزدیکی راه های اصلی و بزرگراه ها زندگی می کنند آلودگی های ناشی از این منابع را به مقدار بیشتر و بطور دائمی استنشاق می کنند و شدت و احتمال ابتلا به بیماری های شناخته شده ناشی از آلاینده های هوا که در زیر به تعدادی از آنها اشاره می کنیم بیشتر است.

1- کاهش عملکرد ریه ها  2- آسم 3- حمله قلبی 4- مرگ پیش از موعد

traffic highway

مواجهه و قرار گرفتن بیشتر بعضی از شهروندان به نسبت دیگران در معرض آلاینده ها و در نهایت تنفس آلاینده های بیشتر به این نگرانی دامن می زند که ما حتی در محیط زیست و زندگی خود نیز از شرایط برابر و عادلانه ای برخوردار نیستیم.

بچه ها، بزرگسالان سالمند یا افرادی که شرایط پیش از ابتلا به بیماری های قلبی-ریوی را می گذرانند و یا مستعد آن هستند و همینطور افراد با وضعیت معیشتی پایین در میان گروه وسیعی هستند که با سپری کردن عمر در حریم خیابان های شلوغ و اتوبان ها و جاده های اصلی خطر بیشتری را به جان می خرند. لذا برای تهدید کمتر توسط آلاینده ها باید در نزدیکی مکان های زیر زندگی نکنیم:

1- بزرگراه ها و خیابان های شلوغ و مراکز ترافیک

2- ایستگاه های اصلی اتوبوس و خطوط راه آهن

3- بنادر تخلیه و بارگیری کشتی ها

4- صنایعی که آلاینده های مختلفی در هوا منتشر می کنند

تنها در آمریکا بیش از 45 میلیون نفر در 100 متری مسیرهای تردد اصلی و زیر ساخت ها و محل های اصلی تردد و جابه جایی مانند ایستگاه های حمل و نقل مسافری و باری زندگی و کار می کنند. این تعداد جمعیت بصورت بالقوه در معرض تاثیرات خطرناک و بیماری زای بیشتری از آلودگی هوای ناشی از انتشار خروجی (اگزوز ) وسایل نقلیه موتوری قرار دارند و در وضعیت نگران کننده ای به سر می برند. این نگرانی زمانی صورت جدی تری به خود می گیرد که می دانیم تشدید ابتلا به بیماری های قلبی و ریوی و برخی از بیماری های دیگر در اثر آلودگی ها امری محرز و اثبات شده است.

تحقیقات کارشناسان برای کاهش اثرات منفی زندگی در کنار معابر و خیابان ها در ارزیابی راه حل ها نشان می دهد که با طراحی صحیح جاده ها، حفظ گیاهان و بخصوص درختان موجود و افزایش تعداد آنها و همچنین دیوارهای صداگیر می توان خطرات ناشی از آلودگی هوا در اطراف راه ها را کاهش داد.

طرح کاشتن درختان و درختچه ها و یا آوردن گیاهان در گلدان های بزرگ و نگهداری از آنها در کنار خیابان ها (در آمریکا)  هم اکنون در حال اجرا ست و به مقدار زیادی از آلودگی محیط کاسته است.   

ترجمه از سایت EPA

آوریل 2017

تماس با چرمه شیز

تلفن : 88613903(5 خط) -88055727-88055728-021.88797743

فکس : 021.88883147

نمایشگاه مرکزی محصولات نئوتک ( Neotec ):
تهران - ميدان ونک - خيابان ملاصدرا - ابتداي کردستان شمالي - نبش خيابان زاينده رود غربي - پلاک 37 - طبقه دوم - واحد 2 - شرکت چرمه شيز