neotec

انسان روزانه 22000 بار نفس می کشد

سایت جدید چرمه شیز

سایر مقالات

خطرات کار و زندگی در نزدیکی جاده ها و بزرگراه ها

بررسی و نگاه جامع محققان به زندگی و کارکردن در مجاورت منابع اصلی انتشار آلودگی هوا، نشان می دهد که ساکنان اطراف منابع آلودگی هوا در معرض اثرات خطرناک بیشتری بر سلامتی شان هستند. کسانی که در نزدیکی راه های اصلی و بزرگراه ها زندگی می کنند آلودگی های ناشی از این منابع را به مقدار بیشتر و بطور دائمی استنشاق می کنند و شدت و احتمال ابتلا به بیماری های شناخته شده ناشی از آلاینده های هوا که در زیر به تعدادی از آنها اشاره می کنیم بیشتر است.

1- کاهش عملکرد ریه ها  2- آسم 3- حمله قلبی 4- مرگ پیش از موعد

ادامه...

آیونایزر هوا، عفونت بیمارستانی را پاک می کند

دیلی نیوز : آیونایزر هوا، عفونت بیمارستانی را پاک می کند.

تداوم عفونت باکتری (اسینی توباکتر/  Acinetobacter) در بخش مراقبت های ویژه با نصب مولد یون منفی کاملاً حذف شد.

در اولین تحقیق از این دست (اپیدمی) محققین دریافتند که مقدار عفونت واگیر در بخش مورد آزمایش طی یکسال بررسی دوره عملکرد دستگاه های آیونایزر به درجه صفر رسید.

مهندس کلایوبگ در دانشگاه لیدز انگلستان به نیوساینتیست (New Scientist ) گفت: ما کاملاً از این نتیجه قطعی و واضح شگفت زده شدیم.

استفان دین مشاور بیمارستان سنت جیمز شهر لیدز کشور انگلستان ، جایی که آزمایش صورت گرفته، می گوید: نتیجه رویایی بود. آنقدر خارق العاده بود که ما از دانشگاه خواستیم دستگاه های آیونایزر را بعد از پایان آزمایش در بیمارستان برای ما بگذارند.

ادامه...

ذرات معلق و بیماری های قلبی

                رابطه میان افزایش آمار مرگ افراد و افزایش مرگ ناشی از بیماری های قلبی با آلودگی هوا تایید و اعلام گردید.

hd-facts-early-action

بررسی دقیق مشخصات علنی و برجسته اثرات سمی و زیان بار تنفس ذرات معلق بر روی بیش از نیم میلیون آمریکایی نشان می دهد: آنچه بزرگترین باور به شمار می آید ناشی از تحقیقی در این زمینه است که با بیشترین جزییات بررسی شده در کشور آمریکا توسط دانشمندان مرکز پزشکی لنگوم دانشگاه نیویورک و دیگر مراکز معتبر تایید شده است که ذرات شیمیایی ریز معلق در هوا که ما تنفس میکنیم بطور کلی با افزایش ریسک مرگ مرتبط هستند. بر اساس گفته های محققین این نوع آلاینده های هوا شامل ذرات بسیار ریز و غیر قابل رویت با چشم آدمی (با قطر کمتر از یک ده هزارم اینچ(2/54سانتیمتر)) هستند و به عبارتی دیگر ذرات ریزی که از 2/5 میکرون بزرگتر نیستند.

ادامه...

روغن زیتون و آلودگی هوا

oli de lempord

نقش روغن زیتون در خنثی کردن اثرات خطرناک آلودگی هوا

روغن زیتون از شما در مقابل آلودگی هوا محافظت می کند. استفاده از روغن زیتون در رژیم غذایی شما می تواند اثرات مخرب ذرات معلق آلاینده بر قلب و دیگر ارگان های بدن را کاهش داده و مانع از ایجاد عوارض ناشی از آن گردد.

بر اساس اخبار منتشر شده آنلاین توسط (EHP) محققان سازمان محیط زیست آمریکا و سازمان دورنمای سلامت محیط زیست ، محققان دانشگاه کارولینای شمالی با بررسی و ارزیابی مکملهای غذایی روغن ماهی و روغن زیتون و انجام آزمایش بر روی 42 نفر شرکت کننده داوطلب 1±58 ساله به مدت چهار هفته به نتایج مثبتی دست یافتند که خلاصه نتایج آنرا در زیر میخوانید.

ادامه...

راهنمایی برای استفاده از دستگاه های تصفیه هوا در منازل (منبع ای پی ای EPA)

آلاينده هاي هوا در داخل محيط هاي سر پوشيده نا خواسته بوده و گاهي اوقات باعث انتشار مواد زيان باري در هوا مي شوند.

آلاينده هاي هواي داخل در ميان پنج عامل زيست محيطي خطرناك براي سلامتي ما قرار دارند.

معمولا بهترين راه براي از بين بردن اين خطر ، كنترل و يا حذف منابع توليد آلاينده ها ي هوا و يا تهويه و عوض كردن هواي

آلوده داخل با هواي پاك بيرون مي باشد.

اگر چه ممكن است روش تهويه با توجه به شرايط هواي خارج محدوديت هايي هم داشته باشد ، به عبارت ديگر هواي بيرون

حاوي ميزان بالاتري از آلاينده هاي نامطلوب باشد. اگر ميزان آلودگي ها بشرح فوق باشد تعويض هوا ناكافي بوده و ممكن است

استفاده از يك دستگاه تصفيه هوا مفيد باشد.

دستگاه هاي تصفيه هوا با هدف حذف آلاينده هاي هوا از داخل اماكن سرپوشيده طراحي و ساخته شده اند.

بعضي از وسايل حذف آلاينده ها و پاك سازي هوا براي نصب در تاسيسات گرمايشي و تهويه هوا مركزي و سيستم ايركانديشن

(HVAC) طراحي شده اند كه هواي تصفيه شده را توسط لوله كشي هوا به تمام قسمت هاي منازل يا ساختمان منتقل مي كنند.

دستگاه تصفيه هواي داخلي پرتابل براي پاك سازي هواي يك اتاق يا منطقه تعيين شده اي از ساختمان كاربرد دارد ولي

دستگاه هاي فوق به منظور فيلتر كردن هواي تمام خانه به كار نمي آيند.

در صفحات بعد اطلاعاتي براي چگونگي عملكرد وسايل تصفيه هواي مختلف در اختيار شما قرار مي گيرد.

ترجمه از سايت EPA  ( سازمان محيط زيست آمريكا)

چهار شهر ایران در میان آلوده ترین شهرهای جهان

عضو هیأت علمی پژوهشگاه اقیانوس شناسی و علوم جوی گفت: مطالعات نشان می‌دهد که میزان بارش‌های اسیدی رو به افزایش است و این نوع بارش‌ها نیز بیشتر در نواحی صنعتی در دنیا رخ می‌دهد. به گزارش مهر، کارخانه‌ها، ماشین‌ها، کامیون‌ها و وسایلی که دارای دودکش هستند، از سوخت فسیلی نظیر زغال و مواد نفتی استفاده می‌کنند. سوخت این دو نوع ماده موادی نظیر اکسید گوگرد و اکسیدهای نیتروژن را وارد هوا می‌سازد. گازها و بخارهایی که از دستگاه‌های دارای سوخت فسیلی وارد هوا می‌شوند، در ارتفاع بالایی قرار نمی‌گیرند از این رو در صورت عدم ترکیب با آب به صورت گرد و غبار اسیدی در می‌آیند.

ادامه...

مایت

مايت

مايت ها به همراه تيك ها  متعلق به زير شاخه Acari Mite بند پايان كوچكي(arthropods) از خانواده كنه ها (Acari Mite)  هستند كه در كلاس عنكبوتيان جاي دارند. علم شناسايي و بررسي مايت ها و تيك ها آكارولوژي نام دارد.

تنوع و طبقه بندي منظم مايت ها

 مايت هامتنوع ترين و گوناگون ترين گروه بدون استخوان هاي باقيمانده)بي مهره گان) امروزي  مي باشند. مايت ها ، كنه هاي بسيار ريزي هستند كه به طرز شگفت انگيزي از محيط براي زندگي و بقاي خود استفاده كرده اند و بدون ديده شدن رشد كرده و بيشتر و بيشتر شذه اند.بسياري از آنان در آب  و خاك زندگي مي كنند . اما آنها همچنين شمار وسيعي از گونه هاي انگلي در ميان حيوانات زنده و گياهان نيز مي باشند و بعضي از آنها نيز از قارچها تغذيه مي كنند . گونه هاي توصيف شده مايت ها به طور تقريبي 48/200 نوع مي باشند.برخي از حشرات نيز از شر مايت ها خلاصي ندارند. بطور مثال نوعي از مايت كه بصورت انگل به بدن زنبور عسل مي چسبد و يا بسياري ديگر از آنها كه انگل انواع مختلف زنبورها شده و از آنها تغذيه مي كنند.

ادامه...

آلودگی هوا

                                                               آلودگي هوا

استفاده از هواي پاك از طبيعي ترين حقوق يك شهروند است .متا سفانه عوامل متعددي دست به دست هم داده اند تا شمار زيادي

از ساكنين كره خاكي از اين حق طبيعي محروم شده و عوارض ناشي از فقدان هواي پاك را تحمل كنند .در اين ميان ساكنين

كلان شهرها سهم بيشتري از پيامد هاي منفي اين وضعيت را دارند .

آلودگي هوا داراي پيامد هاي بسيار گسترده اجتماعي و اقتصادي است .بر اساس آمار هاي موجود ،آلودگي هواي ايران سالانه

بالغ بر 8ميليارد دلار خسارات اقتصادي به بار مي آورد كه از اين مقدار 5/1 ميليارد دلار تنها به دليل ذرات معلق مي باشد.

ادامه...

تصفیه هوا توسط گياهان آپارتمانی

گياهان خانگي و تصفيه هوا
مطابق گزارش نشريه معتبر وال استريت ژورنال ،اعلام نتايج بدست آمده كار گروهي از محققان و دانشمندان بيانگر اين واقعيت است كه گياهان قادر به كاهش ذرات معلق خطرناك و حذف آلاينده هاي تهديد آميزي مانند :بنزن و فرم آلدئيد موجود در هوا مي با شند .منشا اصلي انتشار اين آلاينده ها در فضاي داخلي دود سيگار ،حلال هاي مورد استفاده در جلاء و فرآوري مبلمان وديگر محصولات چوبي (فرم آلدئيد) ومواد تشكيل دهنده برخي مصالح ساختماني نا مرغوب (مانند آزبست )و رنگ هاي غير استاندارد ساختماني مثل (قلع وسرب)بوده و البته عوامل ديگري نيز مي باشند .
از ديگر مقالات در اين مورد مي توان به خلاصه اي از گزارش اخير ديلي ميل چاپ لندن اشاره كرد :
گياهان گلداني در اتاق هاي ادارات تا حد زيادي از افسردگي ،استرس و خمودگي كارمندان جلوگيري مي كنند و بنابر نظر سنجي ها وجود گياهان از خشكي گلو و بيني كاسته و سر درد و سرفه را نيز به ميزان قابل توجه مداوا مي كند ،از ديگر مزاياي نگهداري گياهان آپارتماني حفظ رطوبت و طراوت پوست در افراد حاضر در محيط مي باشد.
به گفته خانم تينا برنيگز ليمارك از كار شناسان گياهي ،بيشترين اكسيژن توسط گياهان انبوه و پر برگ با سطح برگ هاي وسيع توليد مي شود و گياهان برگ داربر گياهان گل دار در اين مورد برتري دارند .
در پايان به معرفي چند گياه با خصوصيات ويژه هر كدام مي پردازيم .خوشبختانه تمامي اين گياهان در كشور ما پرورش يافته و به فروش مي رسند :براي كسب اطلاعات بيشتر به سايت زير مراجعه فرماييد.

www.easywaystogogreen.com

تماس با چرمه شیز

تلفن : 88613903(5 خط) -88055727-88055728-021.88797743

فکس : 021.88883147

نمایشگاه مرکزی محصولات نئوتک ( Neotec ):
تهران - ميدان ونک - خيابان ملاصدرا - ابتداي کردستان شمالي - نبش خيابان زاينده رود غربي - پلاک 37 - طبقه دوم - واحد 2 - شرکت چرمه شيز