neotec

انسان روزانه 22000 بار نفس می کشد

سایت جدید چرمه شیز

ایمیل
تصفیه آب خانگی آکوا فیلتر ROتصفیه آب خانگی کریستال واتر RO

تصفیه آب خانگی دالتون Doulton


تصفیه آب خانگی دالتون Doulton

نرخ هر واحد (دستگاه): جهت اطلاع از قیمت تماس بگیرید

پرسیدن سوال در مورد این محصول

اولین تولید جان دالتون ( John Doulton) در قالب سرامیک در سال 1815 در انگلستان بود که شامل مجسمه های نیم تنه شیشه های مواد غذایی و ظروف غذاخوری بودند. سپس تحت تاثیر انقلاب صنعتی دالتون تلاش خود را در راستای بهبود تکنولوژی سرامیک انجام داد . در اوایل 1827 این محصولات چینی که از خاکهای گوناگون و رس به شکلی بسیار دقیق ساخته شده بود در تجارت آب درمانی مورد استفاده قرار گرفت.

در سال 1835 میلادی ملکه ویکتوریا متوجه خطرات موجود در آب آشامیدنی شد که سلامت انسان را تهدید می کرد و ماموریت ساخت فیلترهای تصفیه آب آشامیدنی را به دالتون واگذار کرد تا در دربار مورد استفاده قرار گیرد.

دالتون تکنولوژی ای را با هنر دستی صنایع سرامیک که برای نگهداری آب استفاده میشد ترکیب کرد و پس از بررسی های دقیق، ملکه ویکتوریا اجازه داد تمام فیلترهایی که ساخته میشوند با آرم تاج سلطنتی تزیین شوند.

پسر جان دالتون ، هنری، در سال 1862( درست در همان سالی که لوئی پاستور آزمایش هایی بر روی باکتری ها انجام داد و فرضیه تکثیر باکتری ها را به طور قاطعانه عنوان کرد) فیلتر منگنز کربن را معرفی کرد. یافته های جدید در مورد باکتری ها باعث شد که تحقیقات به سمت ساخت سرامیک متخلخل که قابلیت فیلتر کردن این موجودات را داشت ،  هدایت شود.

در سال 1901 پادشاه ادوارد مقام افتخاری(Sir) را به هنری دالتون داد و شرکت دالتون مجاز به استفاده از کلمه Royal در محصولات خود شد. در سال 1906 دالتون یک نوع جدیدی از فیلتر را که ثابت شده بود با آنچه لوئی پاستور در پاریس ساخته است برابری میکند را معرفی کرد و بدین صورت فیلتر جدید به سرعت توسط بیمارستان ها، لابراتوار ها، و مصارف خانگی در سراسر دنیا مورد استفاده قرار گرفت.

فیلترهای دالتون در اوایل قرن بیستم به واسطه شهرت و کارآمدی به طور چشمگیری توسعه پیدا کرد و به سرعت در آفریقا و خاورمیانه و ... برای تامین نیازهای گوناگون مورد استقبال قرار گرفت.

در قسمت داخلی و اصلی فیلترهای دالتون عناصر سیار ساده و بر اساس عناصر خاک استفاده میشد عناصری که به شکل تصفیه شده و بسیار ظریف در چینی ها و ظروف سفالی که اول از آسیا و سپس در اروپا برای پادشاهان و شوگان ها ( فرماندهان ژاپنی) استفاده میشد. این مواد خاک دیاتومه است. مواد فسیلی که از پوسته نازک سیلیکونی باقیمانده از تریلیون ها جلبک تک سلولی سخت پوستی که دیاتوم نامیده می شوند و از 150میلیون سال پیش زیستگاه شان آب است.

ویژگی خاصی که دیاتوم ها را از بقیه جلبک ها متمایز میکند این است که آنها پوسته های میکروسکوپی را به هم میبافند که برای حفاظت و حرکت آنها کمک میکند. این پوسته ها به شیوه ای از منافذ ریز بسیار منظمی پوشیده شده اند که حتی تغییر بسیار کوچک در هر شکل آنها معمولاً حاکی از یک گونه دیگر است.

وقتی دیاتوم ها میمیرند پوسته ی آنها به جا میماند و به تدریج از رسوبات بستر دریاچه ها و مرداب ها پر میشوند و زمانیکه این دریاچه ها خشک میشوند آنچه که باقی میماند یک توده عظیم از خاک دیاتومه است. امروزه خاک دیاتومه بیش از 1500 کاربرد دارد ، از پاک کننده ها تا خمیر دندان ، عامل تصفیه آب و شیر، عایق های حرارتی برای کوره ها و استفاده در لاک ناخن و غیره.

طراحی نهایی فیلتر های دالتون به وسیله Oligodynamic silver (فرآیندی که طی آن یون های نقره تاثیر ضد میکروبی  بر روی جلبک ها، خاک، هاگ، ویروسها و ... پیدا میکند ) در منافذ سرامیکی خارج از پوسته (000/000/80) اشباع می شوند که می تواند باکتری های موجود در آب را به کمترین حد خود برساند.

در بررسی های آزمایشگاهی  یک تصفیه با منفذ متوسط 45/0-1/0 میکرون از نظر باکتری شناسی استریل و 1-45/0 بی خطر است.

رشد مجدد باکتری ها که در خارج یا در منافذ سرامیکی جمع شده اند توسط نقره کنترل میشوند بدین صورت که در تماس با آب مقدار بسیار کمی از یونهای مثبت آزاد میشود . این یونها وارد سیستم آنزیمی سلولهای باکتری شده و بدین طریق آنها را خنثی می کنند.

مقدار جریان آبی که از فیلتر های سرامیکی میتواند عبور کند محدود نبوده و فیلترهای سرامیکی به آسانی با برس کشیدن ساده بر روی سطح خارجی آنها در زیر جریان آب تمیز شده و میتوانند دوباره استفاده شوند که این پروسه میتواند بارها قبل از اینکه مواد سرامیکی فرسوده شود تکرار شود .


usage-instructionsراهنماي استفاده
آخرین بروز رسانی: دوشنبه, 22 ژانویه 2018 20:06

تماس با چرمه شیز

تلفن : 88613903(5 خط) -88055727-88055728-021.88797743

فکس : 021.88883147

نمایشگاه مرکزی محصولات نئوتک ( Neotec ):
تهران - ميدان ونک - خيابان ملاصدرا - ابتداي کردستان شمالي - نبش خيابان زاينده رود غربي - پلاک 37 - طبقه دوم - واحد 2 - شرکت چرمه شيز